logotyp
Login

VLIV MASÁŽÍ NA LIDSKÝ ORGANISMUS

HISTORIE MASÁŽÍ

Masáže patří k jedněm z nejstarších terapeutických technik na světě. Jejich původ je nejasný. Přesto všichni používáme dotyků při úpravě vzhledu nebo nejrůznější škrábání i hlazení na těle, které máme společné se zvířaty. Dotyk je instinktivní záležitostí.

Již v 6. stolení fungovala v Číně vysoká škola, jejíž součástí bylo právě i vyučování masáží. Také v Indii se masáže používaly. Svědčí o tom ayurvédské spisy z doby před zhruba 4000 lety, které doporučovaly dotýkání jako prevenci nemocí. Řekové využívali masáží k odstranění únavy a k léčbě nemocí a úrazů způsobených během válek a sportovních her. I u Římanů se masáže těšily veliké oblibě a byly nedílnou součástí jejich lázeňských rituálů.

Moderní masáže se začínají rozvíjet až koncem 19. století. Švédský gymnasta Per Henrik Ling se na svých cestách právě v Číně seznámil se starobylou masáží a jejími blahodárnými účinky. Tamní masážní techniky si osvojil a po návratu do Švédska v roce 1813 založil Ústřední ústav švédské gymnastiky. V roce 1849 za podpory ze strany královské rodiny založil Společnost odborných masérů. Lingovy metody se staly základem moderní fyzioterapie. O několik let později se "švédská" masážní terapie stala součástí běžné lékařské praxe.

VLIV MASÁŽÍ NA LIDSKÝ ORAGANISMUS

Již v minulosti znali lidé masáže jako jeden z prostředků léčení a regenerace organismu, při kterém si člověk jak fyzicky tak i psychicky odpočinul a zregeneroval se. Dnes má masáž spolu s dalšími relaxačními a rehabilitačními prostředky nenahraditelné místo ať už ve sportu nebo v obyčejném životě. 
Masáž může být ve svém účinku stimulující nebo uklidňující podle rychlosti a důrazu s jakou jsou masážní hmaty prováděny. Po stimulující masáži se můžete cítit povzbuzení a plní energie, zatímco po uklidňující masáži se můžete cítit uvolnění a ospalí.

Masáže mají účinek na většinu částí lidského organismu a to především na kůži, podkožní vazivo a svalstvo, ale také na šlachy, klouby, srdce, cévy, lymfatický systém, atd. Masáž zlepšuje zejména podmínky pro svalovou a kloubní činnost. Při zotavování po úraze má vhodně zvolená a citlivá masáž velmi pozitivní účinek na organismus.

Masáž působí především na povrch těla. Účinkem masérských hmatů dochází k prokrvení a tím k začervenání až zrudnutí kůže. Podstatně se zvyšuje výživa kožních buněk a zlepšuje se jejich činnost. Je všeobecně známo, že masáží pěstěná pokožka se stává vláčnou, je pružnější, pevnější, a proto nepodléhá tolika tvorbě vrásek.

Při intenzivnější masáži masér uvolňuje tzv. myogelósy = bolestivé zatvrdliny. Ty se objevují nejen u sportovců, ale také u lidí, kteří trpí svalovou nečinností. Myogelósy snižují výkonnost svalů a proto jejich odstranění přináší velkou úlevu a zlepšení pracovního výkonu.

Masáž má dobrý vliv i na klouby, zejména na zvyšování nebo udržování jejich pohyblivosti. U lidí s nedostatkem pohybu je kloubní pohyblivost zmenšena. Masáží u zanedbaného kloubu lze přispět k urychlení vstřebávání všech přebytečných a odpadních látek, které jsou často příčinami zvýšené únavy, ale i obtíží a bolestí.

Masáž má příznivý vliv i na lymfatický systém. K tomuto je výborná ruční lymfatická masáž, která je naopak velmi jemná. Masáž podporuje odtok lymfy (mízy) z vazivové tkáně a tím zbavuje tělo nadbytečně zadržované vody a odpadních látek metabolismu. Masáž působí i na posílení imunity organismu.


Vyberte si z několika druhů masáží u nás v AM studiu na Praze 9 - Prosek.Zpět na hlavní výpis

 Jablonecká 724/6
Praha 9 - Prosek
190 00

Alena Kozlerová
Terapeutické masáže, Kineziotaping, Niode Qantero

IČ: 04641752
TEL: +420 605 205 313
EMAIL: amstudio@volny.cz

---------------------------------

Regína Špírková
Relaxační a hloubkové masáže, baňkování

IČ: 08472751
TEL:  +420 605 578 419
EMAIL: info@reginaspirkova.cz
WEB:
www.reginaspirkova.cz

Partneři,doporučené odkazy

Výživa a fitness

obrázek

Spokojený domov

obrázek

Novinky

Ceník

Od 1.5.2024 se navýšuje cena o 50,- Kč u ošetření s přístrojem Niode Qantero. Týká se ošetření těla i kosmetiky.

Naši klienti

Naši klienti

obrázek

Elena A.

15.4.2023

Přišla jsem s ukrutnými bolestmi zad. Zřejmě ztuhlé svaly a nervová bolest vystřelující až do nohy. Paní Alena ví co dělá a kam sáhnout. Hned našla zdroj bolesti. Nejen, že bolest zad je pryč, ale i nervová bolest, která mi...

Andrea W.

24.10.2021

U paní Alenky jsem byla poprvé koncem srpna... V dubnu jsem byla na operaci s levým ramenem... Pooperační stav byl docela dobrý, měla jsem radost, že operace pomohla.... Bohužel, pak jsem začala chodit na rehabilitaci a dopadlo to tak, že jsem levou ruku nezvedla, neučesala jsem se, natož abych se mohla obléknout... Bolesti jsem měla i v noci.. Na rehabilitaci nikoho nezajímalo, že mám silné bolesti... Byla jsem zoufalá a tak jsem začala hledat...
Našla jsem si paní Alenku a jsem za to nesmírně vděčná...

Katka Š.

18.10.2021

Prodělala jsem Bellovu obrnu tváře (paréza lícního nervu) a nemohla jsem najít lepší místo, než je AM studio. Pro mě je to citlivá záležitost, ale v tomto studiu se člověk cítí skvěle a co hlavně - pomohou od problémů!

Monika K.

16.10.2020

Moc ráda chodím pravidelně na masáže k paní Aleně, protože se po nich cítím úžasně, uvolněná, nabitá energií. Naposledy jsem měla problémy se zápěstím, po dvou návštěvách u paní Aleny bolest odezněla. Je úplná kouzelnice, která své práci opravdu rozumí, dělá ji s láskou, o čemž svědčí i příjemné prostředí studia.

Lenka V.

16.9.2020

Moje první zkušenost s masáží byla u paní Alenky a neměnila bych. Pokaždé mi pomohla s bolestí zad. Je to opravdu člověk na pravém místě. Vždy usměvavá, příjemná a hlavně je vidět, že paní Alenku práce moc baví. ...

Diana P.

12.10.2019

K pani Alenke som začala chodiť na prístroj Niode. Veľmi oceňujem jej priateľský prístup a hlavne to že uprednostňuje kvalitu pred kvantitou, čo je v dnešnej dobe vzácne. Svoju prácu robí poctivo a aj keď ma občas vytrápi bolestivou hĺbkovou masážou, vždy sa k nej teším. Absolvovala som ...

Hana D.

29.6.2019

Příjemné prostředí, kde není problém vzít ani dítě, jelikož tam jsou na děti připraveni - hračky, bezlepkové sušenky, ovoce :-) Dcera se vždy moc těšila :-) Podstoupila jsem zde zatím 12 ošetření přístrojem Niode Qantero, samozřejmě jsem se snažila také dodržovat...

Markéta N.

6.4.2018

Alenkou provedené ošetření Reboxem a k tomu lymfotaping na stehenní sval po úraze na lyžích hojení opravdu hodně pomáhají. Navíc ukázka masáže a uvolnění zad mne...
Facebook AM STudio
Instagram AM STudio
AM Studio - masážní studio Praha 9, kosmetické služby, ošetření přístrojem Niode Qantero
Facebook AM STudio
Instagram AM STudio

Created by © 2016 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign