logotyp
Login

JAK SI SÁM POMOCI OD BOLESTI ZAD?

Jak předcházet bolestem zad, hlavy, rukou, ...?

Pokud většinu dne sedíte u počítače, stačí se několikrát za den zvednout, projít se a protáhnout. Věřte, že pokud každý den sedíte u počítače, máte předkloněnou hlavu nebo zakulacená záda, vaše páteř si na toto zaoblení postupně zvyká a přizpůsobuje se. Špatné zaoblení páteře a bolesti s tím spojené nevzniknou ze dne na den, ale postupem času. Tomu se dá ale předcházet. Hodně důležité je protažení krku. Zatuhlé svaly kolem krční páteře často vedou k bolestem hlavy.

 1. správné sezení (nehrbit se)
 2. alespoň 1x za hodinu vstát a projít se
 3. alespoň 1x denně protáhnout záda, krk, ruce, ...

Co dělat, když už záda bolí?

Stále platí protahování. To je základ! Díky protažení svalů nedochází k jejich zkracování. Pomoci si můžeme i teplým obkladem na bolavá místa. Suché teplo je lepší varianta než vlhké. Zahřátím bolavého místa dojde k uvolnění svalu. Prohřátí by nemělo trvat déle než 20 minut. Raději zkraťte dobu, ale opakujte vícekrát za den. Teplé obklady nedávejte přímo na kůži. Přikládejte je přes oblečení (triko) nebo přes ručník.

Suché teplo:
 • elektrické dečky
 • nahřívací láhve
 • rašelinové zábaly
 • nahřívací pytlíky (ovesné, konopné,...) - zahřát podle návodu k použití
Vlhké teplo:
 • mokrý ručník
 • horká koupel

POZOR: vlhké teplo zajistí jen dočasnou úlevu a v některých případech může nakonec stav ještě zhoršit. Vlhké teplo je vhodné spíše k relaxaci nebo nachlazení.
Důležité je, aby po zahřátí bolavého místa následně nedošlo k jeho prochladnutí. Tedy po zahřátí musíme místa udržet v teple. To znamená žádná klimatizace nebo sezení u otevřeného okna. Ti co jsou zvyklí spát u otevřeného okna mohou mít také častěji bolesti zad. Chlad totiž narozdíl od tepla svaly stahuje.

Léčba teplem je velmi přínosná, pokud je správně aplikována. Je ideální pro celou řadu potíží od chronické bolesti zad po ztuhlost svalů.

Kdy použít ledový obklad?
 • podvrknutý kotník
 • otok
 • modřina
 • bolesti hlavy
 • zánět

Nikdy nepoužívejte ledové obklady přímo na holou tkáň. Použít můžete například led nebo mražené pytlíky. Vždy je ale zabalte do ručníku a přes ručník přikládejte na bolavá místa. Doba ledování je 20-30 minut. Opakovat by se mělo několikrát denně.

Od bolesti vám pomohou i různé oleje a masti. Na trhu jich je spousty. Některé prohřívají, jiné naopak chladí. Doporučuji vybírat spíše bylinné masti a větrové oleje.


Zpět na hlavní výpis

 Jablonecká 724/6
Praha 9 - Prosek
190 00

Alena Kozlerová
Terapeutické masáže, Kineziotaping, Niode Qantero

IČ: 04641752
TEL: +420 605 205 313
EMAIL: amstudio@volny.cz

---------------------------------

Regína Špírková
Relaxační a hloubkové masáže, baňkování

IČ: 08472751
TEL:  +420 605 578 419
EMAIL: info@reginaspirkova.cz
WEB:
www.reginaspirkova.cz

Partneři,doporučené odkazy

Výživa a fitness

obrázek

Spokojený domov

obrázek

Novinky

Ceník

Od 1.5.2024 dojde k navýšení ceny o 50,- Kč u ošetření s přístrojem Niode Qantero. Týká se ošetření těla i kosmetiky.

Naši klienti

Naši klienti

obrázek

Elena A.

15.4.2023

Přišla jsem s ukrutnými bolestmi zad. Zřejmě ztuhlé svaly a nervová bolest vystřelující až do nohy. Paní Alena ví co dělá a kam sáhnout. Hned našla zdroj bolesti. Nejen, že bolest zad je pryč, ale i nervová bolest, která mi...

Andrea W.

24.10.2021

U paní Alenky jsem byla poprvé koncem srpna... V dubnu jsem byla na operaci s levým ramenem... Pooperační stav byl docela dobrý, měla jsem radost, že operace pomohla.... Bohužel, pak jsem začala chodit na rehabilitaci a dopadlo to tak, že jsem levou ruku nezvedla, neučesala jsem se, natož abych se mohla obléknout... Bolesti jsem měla i v noci.. Na rehabilitaci nikoho nezajímalo, že mám silné bolesti... Byla jsem zoufalá a tak jsem začala hledat...
Našla jsem si paní Alenku a jsem za to nesmírně vděčná...

Katka Š.

18.10.2021

Prodělala jsem Bellovu obrnu tváře (paréza lícního nervu) a nemohla jsem najít lepší místo, než je AM studio. Pro mě je to citlivá záležitost, ale v tomto studiu se člověk cítí skvěle a co hlavně - pomohou od problémů!

Monika K.

16.10.2020

Moc ráda chodím pravidelně na masáže k paní Aleně, protože se po nich cítím úžasně, uvolněná, nabitá energií. Naposledy jsem měla problémy se zápěstím, po dvou návštěvách u paní Aleny bolest odezněla. Je úplná kouzelnice, která své práci opravdu rozumí, dělá ji s láskou, o čemž svědčí i příjemné prostředí studia.

Lenka V.

16.9.2020

Moje první zkušenost s masáží byla u paní Alenky a neměnila bych. Pokaždé mi pomohla s bolestí zad. Je to opravdu člověk na pravém místě. Vždy usměvavá, příjemná a hlavně je vidět, že paní Alenku práce moc baví. ...

Diana P.

12.10.2019

K pani Alenke som začala chodiť na prístroj Niode. Veľmi oceňujem jej priateľský prístup a hlavne to že uprednostňuje kvalitu pred kvantitou, čo je v dnešnej dobe vzácne. Svoju prácu robí poctivo a aj keď ma občas vytrápi bolestivou hĺbkovou masážou, vždy sa k nej teším. Absolvovala som ...

Hana D.

29.6.2019

Příjemné prostředí, kde není problém vzít ani dítě, jelikož tam jsou na děti připraveni - hračky, bezlepkové sušenky, ovoce :-) Dcera se vždy moc těšila :-) Podstoupila jsem zde zatím 12 ošetření přístrojem Niode Qantero, samozřejmě jsem se snažila také dodržovat...

Markéta N.

6.4.2018

Alenkou provedené ošetření Reboxem a k tomu lymfotaping na stehenní sval po úraze na lyžích hojení opravdu hodně pomáhají. Navíc ukázka masáže a uvolnění zad mne...
Facebook AM STudio
Instagram AM STudio
AM Studio - masážní studio Praha 9, kosmetické služby, ošetření přístrojem Niode Qantero
Facebook AM STudio
Instagram AM STudio

Created by © 2016 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign