logotyp
Login

ESENCIÁLNÍ OLEJE

Co jsou to esenciální oleje?

Esenciální oleje (také éterické oleje nebo silice) jsou směsi látek přirozeně se vyskytující v rostlinách a to prakticky ve všech jejich částech (v listech, květech, plodech, kůře i kořenech rostlin). Tyto látky jsou poté z rostlin destilovány a vytváří tak vysoce koncentrované oleje se silnými účinky, ještě silnějšími než mají třeba sušené byliny.

Oleje v sobě nesou životní sílu rostlin a dokáží se krásně propojit s lidským tělem. Slovo esenciální znamená pro tělo nezbytné.

Jak se esenciální oleje získávají?

Oleje se získávají trojím způsobem - lisováním, destilací nebo extrakcí. K výrobě několika kapek vzácného oleje je mnohdy zapotřebí i kilogramu pravé přírodní suroviny.
Pouze 100% přírodní oleje mohou skutečně příznivě ovlivňovat lidskou mysl, náladu, emoce, nervový a imunitní systém a také stimulovat tělo k samouzdravení s konkrétními aromaterapeutickými výsledky.

Jaký na nás mají oleje vliv?

Z esenciálních olejů se působením tepla postupně uvolňují molekuly vonné látky a šíří se vzduchem. Vůně silně stimuluje mozkové centrum, které ovlivňuje emoce spouští příznivé a dlouhodobé hojivé procesy.

Kdy se oleje využívají?

-
 působí v případě zdravotních problémů
- využívají se na psychickou nepohodu
- pro oživení pokožky a vlasů
- pro celkové uvolnění organismu
- při stresu, únavě, úzkosti, napětí
- pomohou nám s rýmou, nachlazením, chřipkou, žaludečními potížemi nebo bolestí hlavy

Jaké jsou druhy použití?

Inhalace
* Aromalampa: využijte pozitivní působení esenciálních olejů v aromalampě. Přidejte do vody 3-5 kapek oleje a zapalte plamen svíčky. Teplo uvolňuje těkavé vonné silice, které se později rozvinou do příjemné harmonie.

* Přes kapesník: nakapejte 2-3 kapky do kapesníku, přiložte jej k nosu a vdechujte.

* Přímé vdechování páry: uvařte si vodu (cca 2 hrnky), přelijte ji do misky a přidejte 3-5 kapek esenciálních olejů. S přestávkami inhalujte páru ze vzdálenosti cca 30 cm nad vodou. Pokud budete cítit podráždění nebo nevolnost, ihned s inhalací přestaňte.

Koupele
Potěšte své smysly 3-5 kapkami esenciálního oleje rozmíchaného v 1 dcl mléka či lžičky medu ve vaně s vodou o teplotě 35 - 37°C. Nechte se konejšit ozdravnou a relaxační procedurou. Esenciální oleje prostupují do těla dechem i pokožkou a pozvolna jej uklidňují, regenerují, příjemně stimulují nebo osvěžují.

Masáže
Ulevte svému tělu i psychice. Dopřejte si uvolňující nebo povzbuzující aromatickou olejovou masáž, která stimuluje proudění krve, zklidňuje nervový systém a povoluje napětí ve svalech. Příjemné doteky v kombinaci s rozptylováním éterických olejů a jejich vtírání do pokožky odblokovávají nepříjemné psychické i fyzické stavy.

Použití olejů v kosmetice

Rostlinné extrakty a zejména pak esenciální oleje tvoří důležitou součást každodenního zkrášlování. Nemusíte se bát olejů, opravdu se hodí pro každou pokožku, suchou i mastnou, aknózní i velmi citlivou. Důležité je, umět správně vybrat vhodný druh. Ty nejkvalitnější olejové přípravky se skládají jen z olejů bez dalších chemických přísad. Olejové směsi totiž nepotřebují konzervanty, umělou parfemaci či antibakteriální složky. Olej sám o sobě představuje ideální konzervant, voní a celá řada z nich vykazuje protizánětlivé vlastnosti, takže chemické přísady již nepotřebují.

Jak lze esenciální oleje využít v domácnosti?

- několik kapek můžete nakapat k prádlu nebo třeba k odpadu a koši
- některé oleje jako třeba levandule nebo máta odpuzují hmyz. Nakapejte trochu oleje na vatu a položte ji poblíž oken a dveří.

Důležité!!!

- nikdy olej nepoužívejte přímo na pokožku (lze pouze u některých druhů). To se netýká olejových směsí (například na pleť)
- nikdy olej neužívejte vnitřně
- vždy olej nejdříve vyzkoušejte v malém množství (na některé oleje můžete být alergičtí nebo přecitlivělí)
- některé oleje nejsou vhodné v těhotenství a ty které ano, tak pouze ve velmi malém množství
- některé oleje nejsou vhodné při vysokém krevním tlaku
- některé oleje nejsou vhodné naopak při nízkém tlaku, protože tlak ještě snižují
- některé oleje nejsou vhodné pro děti
- pozor si musí dávat lidé s alergií, astmatici nebo s jiným závažným onemocněním
- oleje uchovávejte mimo dosah dětí z důvodu možného předávkování, ale také kvůli jejich hořlavosti,

Čistě přírodní esenciální oleje působí již při nízké koncentraci. Vysoká koncentrace může vyvolat přirozenou alergickou reakci na kůži nebo způsobit bolesti hlavy!

Pokud chcete vyzkoušet jakýkoli esenciální olej, ale nevíte si rady který vybrat nebo jste ještě žádný nezkoušeli, nechte si poradit od těch, kteří s oleji pracují. Pomohou vám vybrat ten nejvhodnější.

Jaké jsou například druhy esenciálních olejů?


Druhů je spousty, jako například Anýz, Bazalka, Borovice, Heřmánek, Hřebíček, Jasmín, Klementinka, Limeta, Máta, Mateřídouška, Neroli, Pomeranč, Rozmarýn, Růže, Santalové dřevo, Skořice, Vavřín, Zázvor a mnohé další.

Pro zajímavost uvádíme pár esenciálních olejů:

CITRON
pro své osvěžující účinky je velmi vhodný při duševní námaze, je účinný při bolestech hlavy, infekci dýchacích cest, má antiseptické účinky, snižuje krevní tlak, povzbuzuje trávení a příznivě působí na pleť.

EUKALYPT
jeden z nejúčinnějších olejů při všech dýchacích obtížích, napomáhá hojení ran, podporuje koncentraci, má příznivé účinky na migrénu, čistí vzuch a patří k základním esencím v aromaterapii.

GERÁNIUM
antidepresivní, uklidňuje, napomáhá hojení ran, používá se na opary a afty, prohřívá, zmírňuje bolesti nervového původu.

KAFROVNÍK
je antiseptický, pomáhá při nachlazení, chřipce, revmatismu, působí sedativně při napětí a šoku, stimuluje trávicí systém. Není vhodný pro epileptiky, při vysokém krevním tlaku a pro těhotné ženy.

LEVANDULE
patří mezi nejpoužívanější silice, na kůži se může použít neředěná, uklidňuje, vhodná při nespavosti, bolestech hlavy, migréně, chřipce, dýchacích obtížích, má výrazné hojivé účinky, snižuje krevní tlak, účinná i proti molům.

TEA TREE
silně antiseptický, používá se k ošetření ran, popálenin, akné, ekzémů, zánětů a poranění v dutině ústní, krvácení dásní, paradentóz, štípnutí hmyzem a oparů, je nejužívanější přírodní antiseptikum.

Bio regenerační obličejové oleje a jejich použití

Jejich předností je stoprocentně přírodní složení bez syntetických a konzervačních látek. Pro porovnání si zkuste prostudovat etiketu jakéhokoli pleťového krému. S vysokou pravděpodobností na ní najdete "paraffinum liquidum" neboli minerální olej, vyráběný z ropy, který se používá jako základ k výrobě krémů. Dále syntetické konzervanty (Methyl-, Ethyl-, Propyl-, či Butylparaben, ...) a syntetické vonné látky. Naproti tomu základem bio regeneračních obličejových olejů jsou prvotřídní oleje lisované za studena (bio jojobový, bio brutnákový, bio šípkový), získané nejšetrnějším možným způsobem, při kterém jsou zachovány všechny účinné látky, vitamíny a biostimulátory.

BIO ARGÁNOVÝ OLEJ (bio regenerační obličejový olej)
Ideální k péči o všechny typy pleti včetně senzitivní s vysokým obsahem vzácného bio arganového oleje, esenciálních mastných kyselin, antioxidantů a přírodního vitamínu E. Pokožku zvláčňuje a dodává jí pěstěný a vitální vzhled. Pomáhá zklidnit začervenalou a vysušenou pleť. Vhodný proti předčasnému stárnutí pleti. Luxusní vůně smyslné růže, zklidňující levandule a lemonu tea tree pozitivně ovlivňuje smysly.

GRANÁTOVÉ JABLKO (bio regenerační obličejový olej)
Luxusní extra výživný přírodní bio olej, revitalizuje a pěstí zejména suchou, náročnou a zralou pleť. Vzácný olej z granátového jablka s bioaktivními látkami pomáhá udržet pevnost pokožky a zabraňuje jejímu vysychání. Zklidňuje a rozjasňuje vysušenou pleť. Lehce citrusová vůně esenciálních olejů může příznivě harmonizovat.

RŮŽE (bio regenerační obličejový olej)
Exkluzivní extra výživný přírodní bio olej k luxusní péči o všechny typy pleti včetně nejcitlivější. Vyživuje, zvláčňuje, pěstí a regeneruje pokožku. Pomáhá zachovat její elasticitu a vitalitu. Vhodný je na vrásky. Esenciální olej růže může příznivě působit na sebevědomí a příjemně naladit.


Existuje mnoho dalších olejů a olejových směsí. Veliké množství druhů nabízí například česká firma Saloos (Salus), jejíž oleje používáme i v našem studiu.


Zpět na hlavní výpis

 Jablonecká 724/6
Praha 9 - Prosek
190 00

Alena Kozlerová
Terapeutické masáže, Kineziotaping, Niode Qantero

IČ: 04641752
TEL: +420 605 205 313
EMAIL: amstudio@volny.cz

---------------------------------

Regína Špírková
Relaxační a hloubkové masáže, baňkování

IČ: 08472751
TEL:  +420 605 578 419
EMAIL: info@reginaspirkova.cz
WEB:
www.reginaspirkova.cz

Partneři,doporučené odkazy

Výživa a fitness

obrázek

Spokojený domov

obrázek

Novinky

Ceník

Od 1.5.2024 dojde k navýšení ceny o 50,- Kč u ošetření s přístrojem Niode Qantero. Týká se ošetření těla i kosmetiky.

Naši klienti

Naši klienti

obrázek

Elena A.

15.4.2023

Přišla jsem s ukrutnými bolestmi zad. Zřejmě ztuhlé svaly a nervová bolest vystřelující až do nohy. Paní Alena ví co dělá a kam sáhnout. Hned našla zdroj bolesti. Nejen, že bolest zad je pryč, ale i nervová bolest, která mi...

Andrea W.

24.10.2021

U paní Alenky jsem byla poprvé koncem srpna... V dubnu jsem byla na operaci s levým ramenem... Pooperační stav byl docela dobrý, měla jsem radost, že operace pomohla.... Bohužel, pak jsem začala chodit na rehabilitaci a dopadlo to tak, že jsem levou ruku nezvedla, neučesala jsem se, natož abych se mohla obléknout... Bolesti jsem měla i v noci.. Na rehabilitaci nikoho nezajímalo, že mám silné bolesti... Byla jsem zoufalá a tak jsem začala hledat...
Našla jsem si paní Alenku a jsem za to nesmírně vděčná...

Katka Š.

18.10.2021

Prodělala jsem Bellovu obrnu tváře (paréza lícního nervu) a nemohla jsem najít lepší místo, než je AM studio. Pro mě je to citlivá záležitost, ale v tomto studiu se člověk cítí skvěle a co hlavně - pomohou od problémů!

Monika K.

16.10.2020

Moc ráda chodím pravidelně na masáže k paní Aleně, protože se po nich cítím úžasně, uvolněná, nabitá energií. Naposledy jsem měla problémy se zápěstím, po dvou návštěvách u paní Aleny bolest odezněla. Je úplná kouzelnice, která své práci opravdu rozumí, dělá ji s láskou, o čemž svědčí i příjemné prostředí studia.

Lenka V.

16.9.2020

Moje první zkušenost s masáží byla u paní Alenky a neměnila bych. Pokaždé mi pomohla s bolestí zad. Je to opravdu člověk na pravém místě. Vždy usměvavá, příjemná a hlavně je vidět, že paní Alenku práce moc baví. ...

Diana P.

12.10.2019

K pani Alenke som začala chodiť na prístroj Niode. Veľmi oceňujem jej priateľský prístup a hlavne to že uprednostňuje kvalitu pred kvantitou, čo je v dnešnej dobe vzácne. Svoju prácu robí poctivo a aj keď ma občas vytrápi bolestivou hĺbkovou masážou, vždy sa k nej teším. Absolvovala som ...

Hana D.

29.6.2019

Příjemné prostředí, kde není problém vzít ani dítě, jelikož tam jsou na děti připraveni - hračky, bezlepkové sušenky, ovoce :-) Dcera se vždy moc těšila :-) Podstoupila jsem zde zatím 12 ošetření přístrojem Niode Qantero, samozřejmě jsem se snažila také dodržovat...

Markéta N.

6.4.2018

Alenkou provedené ošetření Reboxem a k tomu lymfotaping na stehenní sval po úraze na lyžích hojení opravdu hodně pomáhají. Navíc ukázka masáže a uvolnění zad mne...
Facebook AM STudio
Instagram AM STudio
AM Studio - masážní studio Praha 9, kosmetické služby, ošetření přístrojem Niode Qantero
Facebook AM STudio
Instagram AM STudio

Created by © 2016 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign